We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Modernistyczny Horror

by Kiev Office

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    name your price

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Comes in lovely solid ecopack with unique artwork by Sztukodzieło (Joanna Kucharska).
  Must have for cd lovers!

  Includes unlimited streaming of Modernistyczny Horror via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days

    30 PLN or more 

   

 • Full Digital Discography

  Get all 14 Kiev Office releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Gjinjenjé, Nordowi Môl, Nordowi Môl SP, Alarm dla Gdyni. X Lat, Modernistyczny Horror, Allison, Tribute to Republika, Pump Up The Jam, and 6 more. , and , .

    23.50 PLN or more (50% OFF)

   

1.
Wychodzę na spacer I wchodzę prosto w krzaki Uciekam od wszystkich Od tej dużej szarej masy Czołgam się i pełznę Już raz się urodziłem Dziś rodzę się na nowo Ładuje generator Obręby rewiry Sztucznym satelitom mówimy dobranoc No chodź ze mną na bunkry Nie wyjdę z psem Nie pobawię się z kotem Na spacery wolę chodzić sam Parterowe domy I mijam też baraki Obręby rewiry Sztucznym satelitom mówimy dobranoc No chodź ze mną na bunkry Nie wyjdę z psem
2.
Widokówki widza Cię Mają po dwie pary oczu Wnikliwy pasażer konsultuje się z wycieczką Skąd wiedział o tropach? On nie jest od nas. Widząc liczby odwraca głowę Nie lubi druku więc milczy Kiedy wreszcie podrośnie Wreszcie będziemy więksi Skąd wiedział o tropach? On nie jest od nas
3.
balkony jak batony pokryte są z zewnątrz gruba czarna papa jak nadzienie czekolada jeśli mógłby zjeść ten dom jeśli byłby ptasim mleczkiem ludzie i meble byliby pianka a cegła czekolada Modernistyny horror to wcale nie godzila btrak zagrożenia z zewnątrz ten właśnie człowiek zjada domy Okna fermentują już białe sa jak mleko za oknem zapanował marazm mieszkańcy mieccy są jak budyń kaloryfer ich rozgrzewa ochrania zieleń przed mrozem gdy jest ciepło to nastrój jest słodki stajesz się płonącym lodem Modernistyny horror to wcale nie godzila nie ma zagrożenia z zewnątrz ten właśnie człowiek zjada domy Modernistyny horror to wcale nie godzila to wcale nie jest kraken ploty pękają już jak krakers………….. (instrumental part of chorus) ten człowiek zjada domy
4.
Dostałem dziś anonim spod ziemi Koperta czarna od torfu (Widocznie wilgotna gleba z okolic portu) Dostałem dziś anonim spod ziemi Ślady palców na odwrocie Wyrzucam listy do piwnicy po zmroku Dostałem dziś anonim spod ziemi Z szybkiej strefy samotności Dostałem dziś anonim spod ziemi Brak adresu i brak puenty Wyrzucam listy do piwnicy po zmroku
5.
Lekcja 1 01:36
6.
Cafe Santana 04:22
Ludzie okrążają się nieświadomie wokół stołów minął dzień na wskazówkach wpół do trzecia nikt nie spieszy się do wyjścia Cafe Cafe Santana Cafe Santana Działki Leśne Pamietasz szyld, pamiętasz wejście Proszą o napój, proszą o hałas kieliszek, krzesło, bierny palacz przyjechał cyrk i wiosna przyszła zaczyna się kolejny cykl Cafe Cafe Santana Cafe Santana Działki Leśne Pamiętasz szyld, pamiętasz wejście
7.
8.
Jeszcze jeden chodnik Pozostał nieoznaczony Miasto jak odkurzacz wysysa z ulic wilgoć Coraz więcej drzwi zostało zaspawane Zeskocz ze mną w głęboki rów Jądro miasta pod asfaltem.
9.
Mieszkam już 8 lat w Tybecie Nie mam żadnych szans na uzdrowienie myśli Słońce pali twarz – pali rytualne maski Psy szczekają Hałasuje folia w oknie Mieszkam już 8 lat w Tybecie Tutaj nie ma drzwi – zamiast nich zwisają koce Herbata z masłem nie smakuje jak ostatnio Na lodówce mały magnez z twarzą yeti Mieszkam już 8 lat w Tybecie

about

Gdynia - przez wielu zwana perłą modernizmu. Co się jednak kryje za wymuskanymi fasadami budynków? Co znaleźć można skręcając z utartych turystycznych szlaków, wymykając się ze zorganizowanej wycieczki?

Kolejna płyta gdyńskiej grupy Kiev Office zabiera słuchacza w podróż w takie właśnie niezbadane zakamarki. Przez krzaki, nadmorskie bunkry, podziemne korytarze i rzadko odwiedzane enklawy pierwotnych gdynian - docieramy do samego jądra ciemności. Do wnętrza miasta.

Dopiero perspektywa mieszkańca odkrywa prawdziwe oblicze Gdyni. Wraz z Goranem i resztą ekipy patrolujemy kolejne rewiry, odwiedzamy knajpy dla tutejszych, szybkie strefy samotności, działkowe budy i całe kwartały, które - choć również z morza i marzeń - przypominają raczej biedne zaułki Tybetu.

Ta ładna, wypieszczona Gdynia gdzieś się oddala, cukierkowe domy z tej perspektywy stają się małe i nierealne, przypominają raczej czekoladowe batony, na tyle kruche, że można je zmiażdżyć jednym kłapnięciem szczęk. A tymczasem gdzieś głębiej, gdzieś pod skórą miasta coś się czai. Coś (ktoś?) czeka i pisze do nas listy.

Modernistyczny horror? Rzeczywiście - ciarki przechodzą.
Kiev Office od lat pozostają wierni Gdyni. Na każdej kolejnej płycie eksplorują i przywołują przestrzenie swojego miasta. Warto jednak zauważyć, jak ta niekończąca się historia ewoluuje - jak z płyty na płytę staje się bardziej dojrzała. Gdynia rozbrykana, imprezowa, staje się Gdynią poważną, skrywającą mroczne sekrety.

---------------------------------------

A journey to the centre of Gdynia...
Gdynia – a city known as 'the pearl of modernism'. But what lies beneath the ground and behind the renovated facades of old buildings? What can you find if you choose a different path than these occupied by tourists?
The new Kiev Office album “Modernistyczny Horror” (“The Modernistic Horror”) takes listeners for a crazy ride around these unexplored areas. Bushes, bunkers, secret corridors and rarely visited enclaves of autochthonic Gdynia society. It is a journey to the heart of the city.

Only through the eyes of locals can you explore the real face of Gdynia.
With Goran, Asia and Krzysztof we take a ride through local pubs, lonesome fields, and forgotten districts that are similar to distant villages.
Somewhere deep beneath the core of the City lies something disturbing but fascinating at the same time.

Kiev Office are faithful to the traditions of Tricity and Gdynia musical underground. But on each album they also explore their hometown, in lyrics and in video clips.
With each new release the stories they tell and songs they sing evolve and are getting more mature.

(...) If you create songs that start out completely inadequately to the rest of the track, that emanate madness, if you write lyrics about Gdynia and you can spoil the sound of the guitar during your solo, then your name has to be Michał Miegoń.
This is the best album of this band, with a fantastic sound and surprising twists of the plot. There is even an inevitable smash hit "Cafe Santana", which contains the necessary dose of a certain wonkiness.
Piotr Pawłowski (Made in Poland, The Shipyard)

credits

released May 14, 2017

Composed by Kiev Office
Lyrics: Michał Miegoń, Joanna Kucharska (6)

Michał Miegoń: Vocal, Guitar
Joanna Kucharska: Vocal, Bass Guitar
Krzysztof Wroński: Drums

Recorded, mix and mastered: Michał Miegoń
Sound 8 Gdynia (january-march 2017)
www.sound8.pl

Artwork: Joanna Kucharska
www.facebook.com/sztukodzielo

Kiev Office would like to thank: Our families, friends, fans. You know who You are!

STAY IN TOUCH WITH KIEV OFFICE
Website | Facebook | Bandcamp | Soundcloud | YouTube

license

all rights reserved

tags

about

Kiev Office Poland

Kiev Office is a band straight from Gdynia and Baltic Sea. Formed in 2007 by Michał Miegoń (Voc, Guitar, Synth) constantly creates Pomeranian noise, melodies and abstract lyrics followed by powerful rhythm foundation.

contact / help

Contact Kiev Office

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

Kiev Office recommends:

If you like Kiev Office, you may also like: